W dniu 19.05 2017 r  sześcioosobowa delegacja uczniów naszej szkoły, wzięła udział w corocznej uroczystości złożenia hołdu dowódcy batalionu “Kiliński”- płk.Henrykowi Leliwie – Roycewiczowi,
z okazji 27 rocznicy jego śmierci. Uroczystość miała miejsce w kwaterze żołnierzy batalionu “Kiliński” na cmentarzu wojskowym w Warszawie.

W uroczystości, oprócz delegacji naszej szkoły,udział wzięli kombatanci batalionu ” Kiliński” – pan Janusz Jakubowski i Roman Malinowski, delegacje szkół : Gimnazjum im. Marii Curie – Skłodowskiej i Zespołu Szkół nr. 36 im. M. Kasprzaka z pocztami sztandarowymi. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej przewodniczący Środowiska Batalionu “Kiliński” przedstawił uczniom osobistą historię pierwszego spotkania z Leliwą – Roycewiczem i jego późniejszymi spotkaniami z dowódcą batalionu. W drugiej części poczty sztandarowe oddały hołd dowódcy batalionu przed jego grobem, a następnie delegacje szkół złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze.