Rok Pański 1917. Trwa I wojna światowa. W Rosji szaleje rewolucja. Masoneria świętuje dwusetną rocznicę powstania. W tych tak mrocznych czasach Maryja okazuje swoje miłosierdzie. Objawia się w Fatimie, gdzie wskazuje na Różaniec jako najlepszą modlitwę na nasze czasy. Prawdziwość i ważność Swoich słów potwierdza „cudem słońca”. Trzy dni później przekazuje myśl o utworzeniu Swojej armii, Rycerstwa Niepokalanej. Dzieła tego dokona franciszkanin o. Maksymilian Maria Kolbe.

Od początku powstania nasza Szkoła przybliża tematykę religijną m.in. poprzez przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów. W setną rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej – MI, chcemy ukazać wspaniałą postać wielkiego czciciela Maryi, św. Maksymiliana.

Zapraszamy na przedstawienie pt. „Św. Maksymilian – Rycerz Niepokalanej” w wykonaniu uczniów klas I-IV, które odbędzie się 26 października AD 2017, ok. godz. 11.15 – po szkolnej Mszy świętej (godz. 10.05), w sali pod Kościołem p.w. Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Radości.