Wybieram obie!” – mały Mundek Kolbe nie wahał się, gdy Niepokalana postawiła przed nim dwie korony: białą i czerwoną. W ten sposób obrał dwie drogi – męczeństwa i czystości.

Taką scenę mogliśmy zobaczyć podczas spektaklu obrazującego dzieło ojca Marii Maksymiliana Kolbego. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas I-IV naszej Szkoły, aby uczcić postać tego wielkiego świętego. Uroczystość odbyła się 26 listopada. Rozpoczęła się Mszą św., a następnie mali aktorzy poprowadzili nas przez kolejne etapy życia o. Maksymiliana: niesforne dzieciństwo, klasztorne życie, założenie Niepokalanowa i misję w Japonii. Głównego bohatera udało się przedstawić nie tylko jako wspaniałego człowieka o wyjątkowej pokorze, nazywającego siebie „miotłą Niepokalanej” i budującego wielke dzieła za wstawiennictwem Matki Bożej. Mogliśmy zobaczyć w nim także dobrego przełożonego, który kupuje swoim zakonnikom cukierki, by oglądać z czułością ich prawie dziecięcą radość na widok słodyczy.

Dzień poświęcony świętemu Maksymilianowi był znakomitą okazją do zaakcentowania roli modlitwy różańcowej. Nasi uczniowie, jak co roku w październiku, w ramach szkolnego konkursu przygotowywali różańce z różnorodnych materiałów. Po spektaklu x. Szymon Bańka wręczył nagrody zwycięzcom. W tym roku uczniowskie prace prezentowały się wyjątkowo pięknie. Dzieci wykonały różańce z żołędzi, koralików, koronkowych kwiatków, a nawet …żelków. Utworzono dodatkową kategorię, by uhonorować całe rodziny pracujące nad konkursowymi dziełami. Najpiękniejsze prace wykonali:

w kategorii rodzinnej:

I miejsce: Eliasz Smoliarow z klasy IV

II miejsce: Maria Szulim z klasy I

III miejsce: Marcel Ryciak z klasy 0

w kategorii indywidualnej:

I miejsce: Julia Krajewska z klasy II

II miejsce: Małgorzata Wierzejska z klasy II

III miejsce: Zofia Ogrodnik z klasy II

Zdjęcia z uroczystości dostępne są na szkolnym Instagramie